SEO

Що повинно насторожити вас при виборі SEO-компанії?

Багатьом власникам бізнесу ця проблема знайома – якщо у вас немає досвіду в SEO, складно визначити рівень професіоналізму виконавців, при пошуку їх для роботи над своїм проектом. На щастя, є кілька загальних ознак, які ви можете побачити заздалегідь і визначити, чи добре виконується робота.

Щоб допомогти вам захистити себе від потокових SEO-агентств, які використовують некоректні методи просування, я вирішив написати невелику замітку, з рядом корисних порад.

Отже, якщо ви хочете зберегти свої гроші і час, не зв’язуйтеся з виконавцями, в процесі спілкування з якими виникають такі моменти:

1. Гарантії

Жодна SEO-компанія не може надати будь-які гарантії по трафіку або позиціях, в зв’язку з мінливим характером індустрії. Шахраї, звичайно ж, цілком можуть.

2. Миттєві результати

Це правда, що деякі тактики роботи по SEO можуть давати “миттєві результати” обманюючи систему. Але будьте уважні, оскільки вони в кінцевому підсумку вони можуть вам нашкодити.

Миттєві результати часто передбачають використання методів, які суперечать рекомендаціям та інструкціям, які даються самими пошуковими системами.

Black Hat SEO

Неминуче, Google відстежує застосування таких методів і карає за це, в результаті чого відбувається зниження позицій і втрата відвідуваності, на відновлення яких можуть знадобитися місяці.

3. Місце в Google №1

Якщо агентство обіцяє вам перше місце в Google, це звучить чудово. Будемо сподіватися, що ви досягнете цього. Проте, це не те, що може пообіцяти хороший виконавець.

Остерігайтеся SEO-агентств, які обіцяють вам досягнення першого місця в пошуку за кілька тижнів або швидке досягнення будь-яких інших значних результатів. Це те ж саме, що обіцяти побудувати багатоповерховий будинок до кінця місяця.

4. Ціни нижчі ніж …

Коли справа стосується SEO, шукати потрібно не найнижчу ціну, а найкращий рівень сервісу. З обережністю ставтеся до пропозицій сміховинно низьких цін і “неймовірних пропозицій”.

Low cost work

Для SEO особливо справедливе правило “Що платите, то і маєте”. Це сервіс і ви платите за години кваліфікованої роботи. Чим більшим є ваш щомісячний бюджет на просування, тим більше часу компанія буде приділяти вашому сайту.

5. Сумнівні методи отримання зовнішніх посилань

Лінкбілдинг (нарощування зовнішніх посилань) – це найважливіша частина SEO. Будь-якому сайту дуже складно отримати хороші позиції при відсутності зовнішніх посилань. Але є і так звана «темна сторона» лінкбілдингу.

Саме якість, а не кількість посилань, має дійсно важливе значення. Вам потрібно знати, що посилання будуть залучатися коректними і “білими” методами. З вашого боку буде навіть доречним запитати виконавців, як саме вони будуть їх отримувати.

6. Вони ні про що вас не питають

SEO-фахівець не може просто так взяти і почати робити свою роботу, як тільки ви дасте на це згоду. Йому необхідна конкретна інформація від вас, щоб робити свою роботу належним чином.

Наприклад, сайти ваших основних конкурентів, цільові ключові слова, доступ до Google Search Console, доступ до системи управління контентом вашого сайту та інша інформація.

Фахівцям знадобиться повний доступ до цифрової частини вашого бізнесу, щоб вони змогли зробити свою справу і стежити за результатами.

7. Вони не говорять вам, що збираються робити

Коли ви питаєте про їхні методи, ви повинні отримати детальні і прості для розуміння відповіді. Це не космічні технології, тут немає необхідності використовувати загадкові терміни і химерні слова, щоб спантеличити клієнтів.

The Wizard

Якщо вони говорять вам, що роблять “аудит сайту” або “оптимізацію під семантичне ядро”, вони, також, повинні бути в змозі вам пояснити що все це означає.

8. Позиції – це все що їх турбує

Ок, припустимо, ви отримали перші позиції у видачі за певними ключовими словами, що в підсумку? Чи отримуєте ви більше продажів? Наскільки збільшилася кількість дзвінків? Наскільки зріс середній чек? Яка мета бути №1, якщо ви не бачите вигод для вашого бізнесу?

Якщо ви помітили ці ознаки при виборі фахівців з SEO, цілком ймовірно, що не варто з ними зв’язуватися. Вибір підрядників для просування сайту – це не те, що ви повинні робити імпульсивно або без розгляду всіх можливих варіантів. У той же час, це не те рішення, яке варто відкладати занадто надовго.

Чим довше ви відкладаєте початок формування вашої присутності в інтернеті, тим більше часу буде у ваших конкурентів, щоб закріпити своє лідерство на ринку.

Встановіть свої цілі, зберіть пропозиції і порівняйте їх з вашими потребами і можливостями. Зрештою, завжди варто все добре обдумати, адже від цього залежать результати в довгостроковій перспективі.


Volodymyr Fedorychak

Індивідуаліст зі специфічним почуттям гумору. Займаюся комплексним розвитком інтернет-проектів, і спеціалізуюся на контент-маркетингу.

Цікаве по темі
  • 12 трендів SEO та інтернет-маркетингу в 2018 році

  • Без бюджету: 14 способів розкрутити сайт самостійно і безкоштовно

  • 7 основних метрик ефективності (KPI) в інтернет-маркетингу і SEO