Як визначити, який движок використовується на сайті?

Причин, чому вам може знадобитися інформація щодо того яка CMS використовується на конкретному сайті, може бути багато. Це може бути корисно:

  • оптимізатору, який хоче зрозуміти, чи складно буде впроваджувати правки по проекту на етапі попереднього аудиту;
  • веб-майстру, який працює над схожим за тематикою проектом і хотів би перейняти для себе певні фішки, реалізовані колегами;
  • людині, яка вирішила зробити свій сайт самостійно, і шукає CMS на якій можна було б реалізувати те, що їй потрібно.

Час від часу у мене теж виникає необхідність дізнатися, на якому движку працює сайт, і в процесі наукових експериментів і пошуків, я знайшов декілька способів як це зробити. Вручну копатися то ще те задоволення, та й часу займає більш ніж достатньо. Тому, краще використовувати спеціальні сервіси, які дозволяють отримати потрібну інформацію, витративши мінімум часу.

Сервіс визначення CMS від iTrack

Одне з кращих рішень такого роду, яке я використовую в 90% випадків. Просто вводимо адресу сайту, потім код перевірки з каптчі і натискаємо кнопку «Визначити CMS». Всього кілька секунд і результат готовий:

Варто відзначити, що база сервісу постійно росте, і точність результатів поліпшується. Так що однозначно рекомендую.

WhatCMS.org

На даний момент сервіс може визначати за різними ознаками 167 різних платформ, як open-source так і платних. Алгоритми враховують багато чинників на основі коду сайту, а сам аналіз займає буквально 2-3 секунди.

Можна навіть забивати адресу конкретної сторінки або розділу, оскільки є проекти, які використовують кілька CMS, і нагадують немов конструктор «Лего», складений із цеглинок. Наприклад, інтернет-магазин може працювати на основі OpenCart, а його блог – запущений на WordPress.

BuiltWith.com

Популярний в англомовному сегменті Інтернету онлайн-інструмент, який виводить досить велику інформацію про сайт. Крім визначення того на якому движку сайт працює, виводяться дані про різні використовувані технології розробки, підключені системах аналітиці, хостинг і т.д.

А якщо сайт працює на WordPress, можна навіть отримати список встановлених на ньому плагінів. Все це, звичайно ж, безкоштовно.

В цілому, перераховані сервіси справляються з завданням визначення CMS в 90% випадків. Якщо ж визначити використовувану платформу не виходить, швидше за все, ви маєте справу з самописним скриптом або серйозно доопрацьованою системою, в якій багато всього «допилено».

Сподіваюся, ця стаття буде для вас корисною!


Volodymyr Fedorychak

Індивідуаліст зі специфічним почуттям гумору. Займаюся комплексним розвитком інтернет-проектів, і спеціалізуюся на контент-маркетингу.

Цікаве по темі
  • 11 класних онлайн-генераторів назви для компанії чи бізнесу

  • Moqups – легкий спосіб створити прототип сайту або додатку

  • Facebook Audience Insights – як дізнатися більше про свою аудиторію