Як дізнатися позиції сайту в пошукових системах: сервіси і софт

Трафік сайту знаходиться в прямій залежності від його позицій в пошуковій видачі, за тими або іншими ключовими словами. Чим вище позиції, тим більше користувачів бачать сторінки вашого проекту у відповідь на свій запит, і, відповідно, тим вище відвідуваність.

Визначити позиції сайту в пошукових системах можна за допомогою цілого ряду інструментів, частина з яких безкоштовна, а за можливість користуватися деякими, доведеться заплатити. Доступні як онлайн-сервіси, так і спеціальні десктопні програми, які встановлюються на комп’ютер.

Але, перед тим як приступити до їх опису, давайте розберемося, навіщо, власне, нам цю саму інформацію відстежувати.

Для чого потрібен моніторинг позицій сайту?

Відстеження позицій сайту за ключовими словами є одним з методів контролю ефективності його оптимізації та розкрутки, дозволяючи вимірювати успіх роботи по SEO, нарощування кількості зворотних посилань і реалізацію стратегії контент-маркетингу.

Така аналітична інформація дозволяє оцінити поточну ситуацію, динаміку її зміни, і, при необхідності, скорегувати і покращити стратегію роботи. Ось 3 основні причини, чому вам потрібно знати позиції сайту в пошукових системах:

1. Оцінка ефективності просування проекту. Особливість SEO в тому, що тут не можна отримати миттєвий результат. Пошукові системи досить інертні, і реакція на проведені на сайті зміни може затягнутися протягом тижнів і навіть місяців. Тому, успіх або провал кампанії досить складно виміряти.

Аналіз видимості і позицій по цільових ключових словах дозволяє зрозуміти, як ті чи інші роботи, вплинули на ці показники. Якщо ви бачите хоча б невелике, але постійне зростання, значить, робота ведеться і що головне – у правильному напрямку.

2. Прогноз необхідних зусиль. Покази за ключовими словами навіть в Топ 20-30 видачі, практично не дають переходів. Але, досить більшості з них увійти в першу десятку видачі, щоб відвідуваність зросла на порядок. Знаючи, наскільки близько ті чи інші слова до Топу, ви можете докласти зусиль, щоб «дотягнути» їх, і пробитися на першу сторінку.

3. Основа для стратегії. Розуміння того, в якому стані зараз знаходиться видимість вашого сайту в пошуку, наскільки великим є потенціал розвитку, і які зусилля необхідно докласти для досягнення поставлених цілей, дає можливість сформувати правильну і реалістичну стратегію подальшого просування.

От і все. Ніяких «Топ 10 …» і іншого в цьому стилі. Є всього 3 причини, чому вам потрібно знати, на яких позиціях перебуває ваш сайт. Але, як бачите, це дуже вагомі аргументи.

Як перевірити позиції в Google і Яндекс онлайн

Найзручніше збирати таку інформацію за допомогою спеціальних сервісів. Їх головна перевага перед софтом – обробка завдання на стороні сервера (не навантажує комп’ютер), і незалежність від конкретного PC. Аналізувати дані ви можете практично з будь-якого пристрою, підключеного до Інтернету.

Ось невелика добірка сервісів, які я рекомендую використовувати для цих цілей.

AllPositions.ru

Сервис AllpositionsСтарожил в цій сфері, який працює вже років 5-6, а то й більше. Для кожного з сайтів можна створювати окремі проекти, дивитися позиції конкурентів, а також, аналізувати з яких країн і міст здійснюються переходи по тим чи іншим словам.

Оплата за знімання позицій здійснюється шляхом покупки пакетів «монет» – внутрішньої валюти сервісу. Вартість однієї монети приблизно 0,10 рублів, а за одну монету можна перевірити позицію по одному ключу.

Дані відображаються у вигляді наочного графіка, з динамікою зміни та іншою корисною інформацією:

allp1

Щоб заощадити, можна налаштувати частоту перевірки 2 рази в тиждень. Як на мене, це оптимальний період. Знімати позиції можна як по Google, так і по Яндексу.

Topvisor.ru

ТопвизорСервіс, який має цілий набір інструментів для оцінки ефективності стану сайту та пошукового просування, і перевірку позицій в тому числі. Крім Google і Яндекс, можна отримувати дані по go.Mail, Yahoo, Bing інавіть в пошуку по YouTube.

Докладні тарифи на скріншоті нижче:
taryfyМожна відстежувати позиції сайтів-конкурентів, формувати звіти, налаштовувати автоперевірку і т. д. Загалом, все необхідне для нормальної роботи тут є. З додаткових плюшок варто відзначити наявність мобільного додатку для iPhone/iPad, що дає можливість швидкого доступу до своїх проектів з мобільного пристрою.

Line.pr-cy.ru

Line.pr-cy.ruНайдоступніший сервіс з цього списку, та й на ринку взагалі. Вартість перевірки позиції по 1 ключовому слову в 1 пошуковику або регіоні, становить всього 0,025 р. На головній, до речі, є калькулятор, який дозволяє відразу ж провести всі необхідні розрахунки.

Основні можливості наступні:

 • оплата за перевірки по факту, ніяких підписок;
 • висока швидкість роботи;
 • порівняння позицій з конкурентами;
 • збір даних по окремих сторінках сайту;
 • можливість перевіряти позиції сторінок в соцмережах і відео на YouTube.

Загалом, хороший інструмент, який я рекомендую вам спробувати в роботі. Розробники пропонують новим користувачам здійснити першу сотню перевірок абсолютно безкоштовно.

Використовуємо десктопні програми

До того як сервіси почали правити світом, в якості основного інструменту для перевірки позицій в пошуку, використовувалися спеціальні програми. У порівнянні з хмарними рішеннями, такий софт має цілий ряд недоліків:

 • позиції знімаються дуже довго, особливо, якщо ви моніторите десятки тисяч ключових слів;
 • швидкодія комп’ютера сильно сповільнюється, нормально працювати під час цього процесу, буде складно;
 • величезна кількість «каптч», для обходу яких доведеться поповнювати баланс в Antigate;
 • залежність від одного комп’ютера (не дай Бог згорить жорсткий диск).

Перевага у подібних програм тільки одна – всі перевірки для вас будуть безкоштовні. Але, чи варто воно того, думайте самі. Як на мене, сервіси все ж зручніші.

SERP Parser

SERP ParserЗ усього розмаїття доступного софту, можна виділити саме цю програму і рекомендувати її до використання. Просто тут немає нічого зайвого, SERP Parser з самого початку створювався саме як засіб для знімання позицій сайту в пошукових системах, і треба сказати, успішно справляється з цим завданням.

Основні можливості SERP Parser наступні:

 • автоматична перевірка позицій в пошуку по великій кількості фраз;
 • багатопоточний режим і підтримка проксі;
 • відображення динаміки зміни позицій;
 • підтягування сніпетів по сторінках;
 • збір даних по сайтам конкурентів;
 • гнучке налаштування процесу моніторингу;
 • кілька видів звітів і т. д.

Вартість ліцензії SERP Parser Professional на 1 рік становить $29.90. Для фахівців, які ведуть десяток і більше клієнтських проектів, це може вигідною інвестицією. Але, про мінуси використання класичного софта, я вже писав вище.

Перевірка позицій в Google Search Console

Найпростіший спосіб дізнатися за якими ключовими словами і на яких позиціях сайт показується в пошуку Google – додати його в панель для вебмайстрів Search Console, що можна зробити за цим посиланням.

Дані, які там відображаються, 100% достовірні, і щоб побачити цю інформацію, потрібно натиснути на адресу сайту в списку, а потім – пункт «Аналіз пошукових запитів»:
sc1Тепер, крім пункту «Кліки», додатково відзначаємо пункт «Покази», і вибираємо період, дані за які нам цікаві:
sc2Також, можна дивитися аналогічні дані по сторінках, якщо активувати відповідний фільтр.

Що вибрати?

Як бачите, способів перевірити позиції сайту по ключових словах, існує більш ніж достатньо. Цілком логічне запитання – який же з цих варіантів вибрати? Тут все залежить від цілей, які перед вами стоять.

Якщо у вас всього лише один і відносно невеликий сайт, активним просуванням якого ви не займаєтеся – достатньо буде і Search Console. Якщо над сайтом ведеться активна робота по його просуванню – можна дивитися в сторону використання спеціалізованих онлайн-сервісів з наведеного списку.

А ось фахівцям, які займаються просуванням відразу декількох клієнтських проектів, однозначно не обійтися без більш потужних рішень. Тоді вже вибір буде між сервісами або спеціалізованим софтом, здатним обробляти великі обсяги даних.


Volodymyr Fedorychak

Індивідуаліст зі специфічним почуттям гумору. Займаюся комплексним розвитком інтернет-проектів, і спеціалізуюся на контент-маркетингу.

Цікаве по темі
 • Стоимость разработки сайта

  Як CMS впливає на вартість розробки сайту

 • Create Website Free

  Як самостійно і безкоштовно створити сайт або інтернет-магазин

 • Mobile users

  Мобільний додаток і мобільний сайт: в чому різниця, і що краще?