Як перевірити індексацію сайту в Google і Яндекс

На сьогоднішньому етапі розвитку пошукові системи здатні проіндексувати сайт без будь-яких додаткових дій з боку вебмайстра. Просто, це може зайняти трохи більше часу, ніж, якби ви їм в цьому допомогли.

Варто відзначити ще й такий момент, що пошукові системи включають в свій індекс не всі сторінки, з різних причин. Наприклад, якщо їх індексація заборонена в файлі robots.txt, дані URL є дублями або, алгоритми вважають їх такими, що не являють цінності для користувачів.

Випадання сторінок з індексу може призводити до втрати трафіку, тому, варто подбати про те, щоб всі важливі сторінки сайту були присутні в індексі Google і Яндекс. Але, перше що потрібно зробити – перевірити індексацію сайту в пошукових системах.

Перевірка через сервіси

Різні сервіси для вебмайстрів дозволяють заощадити час, аналізуючи сайти за основними параметрами в автоматичному режимі. Перейдіть на головну сервісу pr-cy.ru, введіть адресу свого проекту в спеціальне поле і натисніть кнопку «Аналізувати»:

analyze

Після того як робота системи буде завершена, в отриманому звіті ви зможете побачити пункт «Індексація», в якому і виводиться інформація по обом пошуковим системам:

searching

Як бачите, кількість сторінок в індексі практично однакова, що добре. Оскільки я є власником проекту і знаю, скільки сторінок на ньому додано в реальності, можу порівняти це число з кількістю проіндексованих і зробити висновок, що все ОК.

Перевіряємо індексацію вручну

Дізнатися кількість сторінок, які доступні в індексі Google, можна і вручну. У цій справі нам допоможе спеціальний оператор «site:”. Вводимо його в пошуковий рядок, а після двокрапки (без пробілів) підставляємо потрібний URL, без http, і натискаємо «Enter»:

parametr-site

Можна отримати результати і по окремій рубриці, як на прикладі нижче:

rubrika

Як бачите, отримати інформацію щодо індексації сторінок сайту в основних пошукових системах, абсолютно нескладно. Сподіваюся, ця інформація була для вас корисною.


Volodymyr Fedorychak

Індивідуаліст зі специфічним почуттям гумору. Займаюся комплексним розвитком інтернет-проектів, і спеціалізуюся на контент-маркетингу.

Цікаве по темі
  • Стоимость разработки сайта

    Як CMS впливає на вартість розробки сайту

  • Create Website Free

    Як самостійно і безкоштовно створити сайт або інтернет-магазин

  • Mobile users

    Мобільний додаток і мобільний сайт: в чому різниця, і що краще?