Стоимость разработки сайта

Як CMS впливає на вартість розробки сайту

Є два основні підходи до створення веб-проектів: використовувати готову CMS (Content Management System) або написати таку систему з нуля, під потреби конкретного замовника/проекту.

У більшості випадків використовується саме перший варіант, оскільки це швидше і дешевше, а на ринку є безліч рішень, які можна підібрати практично під будь-які потреби.

До вибору платформи, на якій буде працювати сайт, потрібно підходити відповідально. Від цього залежить багато чого, в тому числі і вартість розробки проекту. Далі в статті я поясню це докладніше.

Open Source або покупка ліцензії

Більшість популярних платформ, які використовуються для створення сайтів, мають open-source ліцензію. Це означає, що використовувати таку CMS може будь-хто, і за це не треба платити.

Але є і комерційні CMS, використовувати які можна тільки за умови попередньої оплати ліцензії. Такі продукти розробляються компаніями, які заробляють на їх продажі і підтримці.

Вартість ліцензії може становити від декількох сотень до декількох тисяч доларів.

Базовий функціонал і можливості розширення

Функціонал кожної з CMS відрізняється, як і можливості для його розширення. Наприклад, для WordPress існує величезна кількість плагінів, які дозволяють реалізувати додаткові функції на сайті, а більшість з них доступні безкоштовно або за ціною в кілька десятків доларів.

Административная панель WordPress

Але у випадку з менш популярними або нішевими платформами, можливості розширення функціоналу можуть бути дуже обмеженими. А ті, що доступні «з коробки», покривають тільки базові потреби.

Популярність і наявність спільноти

Чим більше комюніті навколо програмного продукту, який ви використовуєте, тим краще. Це означає, що вам простіше буде отримати відповіді навіть на нестандартні питання, знайти людей, які стикалися з тими ж завданнями, що й ви, а також, безкоштовно використовувати безліч доповнень для CMS по open-source ліцензії.

Якщо спільнота навколо обраної вами платформи не сформована, це означає, що відповіді практично на всі питання вам доведеться шукати самостійно. А для отримання всіх доповнень, які можуть знадобиться для розширення функціоналу сайту – наймати сторонніх розробників.

Доступність фахівців на ринку

Ситуація з доступністю фахівців на ринку, безпосередньо впливає на вартість розробки. Чим більше на ринку є програмістів, які пропонують послуги по роботі з певною CMS, тим нижчою буде вартість години роботи. І навпаки, рейт програмістів, які працюють з рідкісною і специфічної платформою, буде вищим.

Тут ситуація аналогічна як і з мовами програмування в цілому.

Як дізнатися на якій платформі працює чужий сайт

Цікаві рішення можна підглянути у конкурентів. Наприклад, проаналізувати на яких платформах працюють їх сайти і зробити певні висновки. Зробити це можна за допомогою спеціальних онлайн-інструментів.

Рекомендую використовувати для цього такі сервіси як Whatcms.org і Builtwith.com:

На какой платформе работает сайт

Крім визначення того на якій платформі працює сайт, з їх допомогою можна дізнатися багато іншої корисної інформації: використовувані технології розробки, підключені системи аналітики, хостинг і т. д.

Як правильно вибрати CMS для сайту?

Якщо вам потрібно вирішувати стандартні завдання і на сайті планується реалізація типового функціоналу, краще вибрати для його створення популярну CMS, для роботи з якою нескладно знайти хороших розробників. Використання рідкого і маловідомого движка, практично завжди збільшує вартість розробки, іноді і в рази.

Але для кожного правила є свої винятки. В даному випадку винятком є ​​нішеві проекти, для реалізації яких потрібен особливий функціонал, який вже є в конкретній CMS, нехай вона і має невелику частку на ринку.


Volodymyr Fedorychak

Індивідуаліст зі специфічним почуттям гумору. Займаюся комплексним розвитком інтернет-проектів, і спеціалізуюся на контент-маркетингу.

Цікаве по темі
  • Create Website Free

    Як самостійно і безкоштовно створити сайт або інтернет-магазин

  • Mobile users

    Мобільний додаток і мобільний сайт: в чому різниця, і що краще?

  • Які товари та послуги найкраще продавати в соціальних мережах