SEO

Як дізнатися відвідуваність чужого сайту?

Що робити, якщо потрібно дізнатися приблизну відвідуваність чужого сайту, а ніяких лічильників з відкритими цифрами на ньому немає? Можна, звичайно, знайти яких-небудь хакерів, які зламають сервіси веб-аналітики на ваше замовлення, залишиться тільки зійтися на ціні питання.

Ну, або заплатити тим же ж хлопцям, щоб отримати контакти та адресу проживання власника проекту, а потім, виїхати до нього ввечері з бітами і паяльником. Мінус в тому, що закінчитися все може необхідністю йти на співпрацю зі слідством.

Але, ми, звичайно, люди законослухняні, і нам потрібні способи простішеі. Тим більше що в останні роки з’явилося безліч інструментів, які дозволяють отримати величезну кількість інформації про практично будь-який сайт в Мережі. Стосовно трафіку, в тому числі.

Отже, давайте спочатку розберемося з причинами. Необхідність дізнатися відвідуваність чужого сайту може знадобитися в наступних ситуаціях:

  • аналіз конкурентів. Тут все зрозуміло, чим більше ви знаєте про конкурентів, тим більше у вас шансів успішно їм протистояти. Для нового гравця на ринку це може бути критично важливо;
  • оцінка ніші. Наприклад, ви вирішили запустити проект, який буде монетизуватись за рахунок доходів з продажу реклами (контекст, прямі рекламодавці). Відповідно, вам важливо розуміти потенціал трафіку в ніші. Тим більше, якщо ви вибираєте між декількома тематиками. Аналіз відвідуваності сайтів-лідерів в ніші дозволяє отримати приблизні цифри і зробити правильні висновки;
  • покупка реклами. Наприклад, посилань, розміщення статей з оглядом вашого продукту, розміщення банерів і т. п. Листування з усіма тематичними проектами поспіль займе неприпустиму кількість часу, тому, швидкий фільтр площадок по такому параметру як відвідуваність, може бути дуже навіть доречним.

Ну, ось ніби і все. Хоча, звичайно ж, мотиви у кожного можуть бути різні, але частіше за все, потреба дізнатись відвідуваність чужого сайту, продиктована одній з цих трьох причин.

Інструменти перевірки відвідуваності

Я міг би, звичайно, написати щось в стилі «Топ 10 онлайн-сервісів», але, нам же тут потрібно вирішити конкретну задачу, а не генерувати більше кілобайт тексту. Так що давайте відразу перейдемо до справи.

Статистика сайтів від Liveinternet. Ще декілька років тому цей рейтинг і за сумісництвом сервіс статистики, був найпопулярнішим лічильником відвідуваності в Україні та Росії. Хоча зараз багато хто надає перевагу Analytics і Метриці, лічильник від даного сервісу досі використовується на величезній кількості сайтів.

Якщо встановити з інтернет-магазину Chrome плагін під назвою «Статистика сайтів від LiveInternet.ru», можна з легкість визначити відвідуваність будь-якого з таких сайтів. Для цього просто перейдіть на нього, і натисніть кнопку зі значком розширення на панелі браузера. В результаті, ви швидко, і без зайвих кліків, отримаєте приблизно такі дані:

liveinternet stat

Similarweb.com. Зарубіжний сервіс, який я особисто, найчастіше використовую в своїй роботі. Є платна версія з розширеними можливостями, але, отримувати безкоштовну можна без необхідності реєстрації аккаунта і для швидкого аналізу цього більш ніж вистачає.

Переходимо на similarweb.com, вводимо адресу сайту, який нас цікавить, і натискаємо кнопку «Search». І практично миттєво, отримуємо безліч корисної інформації по нашому «пацієнту». Зокрема, можна подивитися дані по трафіку і динаміці його зміни за останні півроку:

overview

З яких країн приходять відвідувачі:

by-countries

Розподіл трафіку по каналах:

sources

Соціальні мережі, які дають найбільше переходів:

social-traff

А також, багато іншої корисної інформації: реферальний трафік, найбільш популярні в пошуку ключові слова, інтереси аудиторії і т. д.

У Similarweb випустили додаток до браузерів Mozilla, Opera і Chrome. Правда, з інтернет-магазину останнього, плагін чомусь зник, так що посилання я не даю, перейдіть в сам магазин і просто введіть назву сервісу в пошуку.

Якщо знову з’явиться, додам. Просто, як на мене, отримувати дані натисканням кнопочки в браузері, це явно куди зручніше, ніж кожен раз переходити на головну сервісу.

Чому тільки два способи?

Як я вже говорив, не бачу сенсу писати про непотрібних речах. Ці два сервісу відмінно справляються із завданням визначення відвідуваності практично будь-якого сайту. І, хоча існують десятки, і, напевно, сотні інших, всі вони, здебільшого виводять помилкові дані. Причому, іноді, з досить істотною відмінністю від реальних цифр.

Звичайно, LiveInternet і Similarweb теж не ідеальні, адже реальну статистику будь якого користувача сам власник сайту. Але, похибка, яку вони допускають, що не настільки велика, і отримана інформація буде досить близька до реальних показників.


Volodymyr Fedorychak

Індивідуаліст зі специфічним почуттям гумору. Займаюся комплексним розвитком інтернет-проектів, і спеціалізуюся на контент-маркетингу.

Цікаве по темі
  • 12 трендів SEO та інтернет-маркетингу в 2018 році

  • Без бюджету: 14 способів розкрутити сайт самостійно і безкоштовно

  • 7 основних метрик ефективності (KPI) в інтернет-маркетингу і SEO