Аналіз сайтів-конкурентів: 5 хороших інструментів

Отже, ви вирішили проаналізувати сайт. Не важливо, свій чи чужий, це робота корисна, і я навіть скажу, що займатися таким варто регулярно. Особливо, по відношенню до конкурентів.

І ось, принаймні, декілька переваг, які може дати вам аналіз сайтів-конкурентів:

 • можливість дізнатися технічний стан проекту, зрозуміти, чим він відрізняється від вашого;
 • визначити ключові слова, за якими він показується в пошуку (і додати собі в нотатки);
 • зрозуміти, які посилання конкурент купує, де саме і як часто;
 • дізнатися найпопулярніші сторінки на чужих проектах (і знову-таки, забрати собі в записник);
 • ну і зібрати будь-яку іншу корисну інформацію.

Загалом, основне завдання, якщо в двох словах – зібрати інформацію для роздумів, і зрозуміти, яким чином можна покращити власний проект, щоб обійти всіх у видачі, і спочивати на лаврах. Останній пункт, в умовах сучасної конкуренції, правда, малоймовірний, але, все ж, помріяти іноді теж потрібно.

Загалом, з мотивами ми розібралися, тепер залишилося зрозуміти, як власне, цей самий конкурентний аналіз провести. А допоможуть нам в цьому спеціальні сервіси, які допомагають все таємне зробити явним, і дізнатися, хто насправді вбив Кеннеді як саме хитрі конкуренти оптимізують свої сайти, на які теми пишуть статті і як купують посилання!

Аналізатор від PR-CY.RU

pr-cy Один з найпростіших і найзручніших у використанні інструментів, який при цьому пропонує хороший функціонал. З його допомогою можна провести швидкий SEO-аналіз сайту і отримати звіт за багатьма параметрами, зокрема, дізнатися таку інформацію як:

 • загальна оцінка якості проекту в технічному плані;
 • кількість сторінок в індексі Google/Яндекс;
 • приблизна оцінка відвідуваності;
 • підключення систем веб-аналітики;
 • дані по зворотнім посиланням;
 • присутність в соцмережах;
 • використовується хостинг і параметри сервера;
 • адаптація під мобільні пристрої;
 • основні запити, за якими він знаходиться в Топі і безліч іншої корисної інформації.

pc1 pc2 pc3

Причому, все це доступно абсолютно безкоштовно. Платна підписка пропонується тим, хто хоче отримати ряд додаткових можливостей, наприклад, генерація звіту по аналізу в PDF-форматі, з брендуванням.

Serpstat.com

serpstatЗ сервісу, призначеного для оцінки видимості сайтів-конкурентів за ключовими словами, Serpstat перетворився на справжнісінький комбайн можливостей для інтернет-маркетолога.

Тут вам і аналіз видимості чужих доменів в пошуку, визначення найпопулярніших і відвідуваних сторінок, створення семантичного ядра, відстеження позицій, можливості по проведенню технічного аудиту та багато іншого. Загалом, є все, чого душа оптимізаторська забажає.

Наприклад, одним кліком можна отримати інформацію про те, за якими оголошеннях сайт конкурента крутиться в контекстній рекламі AdWords, і знайти цікаві ідеї для оголошень:

sp1

Або підглянути, які статті на його сайті, мають найбільшу видимість в пошуку (контент-маркетологам на замітку):

sp2

Єдине, що поки не радує, так це цінова політика – вартість аккаунта складає від $19 до $299 на місяць. Правда, в порівнянні з зарубіжними аналогами, це, можна сказати, цілком ще демократичні ціни.

Ahrefs.com

ahrefsОстаннім часом цей сервіс теж рухається в бік розширення функціональності, проте, його основне завдання залишається незмінним – аналіз зворотних посилань на сайт. І треба сказати, в плані якості виконання цієї роботи, йому на даний момент немає рівних.

Вбивши адресу домену в рядок для аналізу, буквально за кілька секунд, всі беклінки конкурента у вас як на долоні:

competitor backlinks

Скільки посилань веде на сайт, з яких сторінок, якого типу (dofollow, nofollow, текс і т.д.), з якими анкорами, на які сторінки їх найбільше, як змінювалася динаміка приросту з часом і ще багато всього цікавого.

Загалом, сказати, що сервіс крутий, це, мабуть, нічого не сказати. Це маст-хев інструмент для будь-якого професійного сеошника. Шкода тільки ціна, при поточному курсі валют, кусається – мінімальний місячний тариф обійдеться в $99.

Megaindex.ru

megaindex В продовження про ціни. Виявляється, є на світі добрі розробники, які розуміють, що за хороші справи по кармі завжди воздасться, і пропонують хороші інструменти за спасибі. Це я про «Мегаіндекс», якщо ви ще не зрозуміли.

Після реєстрації в сервісі, можна безоплатно користуватися такими інструментами для SEO-аналізу як:

 • визначення зворотних посилань на домен;
 • текстовий аналіз для окремих URL;
 • дані по видимості сайту в пошуку;
 • аналіз сторінок у видачі по запиту;
 • пошук конкурентів і порівняння доменів по видимості;
 • підбір і кластеризація запитів;
 • сканування позицій і ще багато всяких корисностей.

Ось приклад кількох звітів, отриманих за допомогою цього сервісу:

mg1 mg2

Правда, варто відзначити, що Мегаіндекс орієнтований в першу чергу на Рунет (Google.ru і Яндекс.ru), і для сеошників з України в деяких випадках, його можливості будуть обмежені.

Similarweb.com

similar Один з моїх улюблених сервісів, який я використовую у своїй роботі практично кожен день. З його допомогою можна швидко дізнатися відвідуваність чужого сайту, а також, таку корисну інформацію як географія переходів відвідувачів, розподіл відвідуваності по каналах, реферальний трафік і т. п.

Все, що знадобиться для оцінки – вбити адресу потрібного домену в рядок для аналізу, і вже через кілька секунд звіт буде готовий:

smr

Безумовно, це один з найкорисніших інструментів, доступних інтернет-маркетологу, який навіть у версії з безкоштовним функціоналом, пропонує велику кількість корисної інформації.

Аналітика як основа всього

Приказка «сім разів відміряй – один раз відріж», і тут справедлива. Перед тим як починати будь-які роботи по просуванню сайту або інтернет-рекламі, обов’язково потрібно провести весь необхідний аналіз. Без цього, можна просто злити бюджети на з самого початку безнадійну затію.

Перераховані в цій статті сервіси дозволяють провести дійсно повноцінний аналіз ринку і конкурентів, і отримати достатньо інформації для планування подальших дій. Навіть для новачка вони будуть дуже корисні, а в умілих руках, такі інструменти, є тим самим заповітним ключиком до успіху.


Volodymyr Fedorychak

Індивідуаліст зі специфічним почуттям гумору. Займаюся комплексним розвитком інтернет-проектів, і спеціалізуюся на контент-маркетингу.

Цікаве по темі
 • Як назвати компанію? 7 крутих генераторів назв на замітку

 • Moqups – легкий спосіб створити прототип сайту або додатку

 • Як визначити, який движок використовується на сайті?