Як вибрати доменне ім’я для сайту: детальна інструкція

Домен – це адреса, за якою ваш сайт буде доступний в Інтернеті, його ім’я, назва, в цілому, називати можна як завгодно, суть від цього не змінюється. До питання вибору доменного імені потрібно підходити дуже відповідально, адже в майбутньому, змінити його буде не можна. Точніше, це можливо зробити, ось тільки через можливі наслідки, робиться подібне дуже рідко.

Правильно вибрати домен для сайту не так вже й просто, як може здатися на перший погляд. Тому, я вирішив поділитися з нашими читачами порадами, які спростять для вас це завдання.

Який домен вибрати для сайту?

Можна виділити ряд критеріїв, враховуючи які в процесі «мозкового штурму», ви зможете прийняти дійсно правильне рішення.

Отже, гарне доменне ім’я має бути:

 1. Коротким. Навряд чи комусь вдасться відразу запам’ятати назву, яке складається з 20 букв, та ще й без помилок вписати її в адресний рядок браузера. Так що шукайте вільне ім’я, яке б складалося з 5-8 символів, це буде оптимально;
 2. Легким в запам’ятовуванні. Далеко не всі наші співвітчизники відрізняються хорошим знанням англійської мови. Так що потрібно переконатися в тому, що домен легкий у вимові, добре запам’ятовується і легко вимовляється під час розмови;
 3. Без спецсимволів. Йдеться про дефіс і підкреслення в назві, яких, по можливості, варто уникати;
 4. Мати асоціативний зв’язок. Залиште красиві, але, безглузді назви, стартапам із Силіконової долини. А для себе краще підберіть такий домен, який би асоціювався з вашим бізнесом, наприклад – bookclub.ua;
 5. Належати до регіону. Звичайно, чотирибуквений домен в зоні .com це круто, от тільки, в міжнародних зонах всі красиві назви вже давно зайняті. Так що краще вибирати домен першого або другого рівня, який би відповідав регіону, на який орієнтований ваш бізнес. Наприклад, .ru, .ua, .com.ua і т.д.

Ці п’ять критеріїв допоможуть вам відсіяти найкращі з придуманих заздалегідь варіантів.

Як перевірити, чи вільна ця назва?

Зробити це дуже просто, а як приклад скористаємося можливостями реєстратора, послугами якого я користуюся для купівлі доменних імен під свої проекти. Перейдіть за адресою imena.ua і в поле підбору введіть слово, яке вас цікавить в якості назви для майбутнього проекту.

Можна відзначити потрібні доменні зони, або залишити все як є, що дозволить отримати більше інформації. Натискаємо кнопку «Перевірити» і за якихось кілька секунд отримуємо дані по зайнятості домену в різних зонах:

check

Поставивши відмітку біля вільної назви, можна відразу ж приступити до реєстрації.

Генератори доменів, які допоможуть підібрати ім’я

Я, звичайно, не збираюся применшувати креативність наших читачів, але, все ж, самому можна придумувати цікаве доменне ім’я довго і нудно, а потім ще й отримати сюрприз у вигляді позначки, що воно вже зайнято. Тому, краще використовувати генератори доменних імен, які не тільки можуть допомогти в підборі цікавого варіанту, але й автоматично перевірять його на предмет зайнятості, що прискорює процес.

Генератор доменів від Reg.ru
У спеціальну форму потрібно ввести основне і/або додаткове слово, відзначити використання дефіса (при необхідності), і натиснути кнопку для початку підбору. Система працює досить спритно, і видає сотні різних комбінацій.

Business Name Generator
Розробка від творців відомої зарубіжної Saas-платформи для інтернет-магазинів Shopify, що вже саме по собі свідчить про якість сервісу. Достатньо вказати будь-яке слово в якості основи, і натиснути «Generate names»:

shopify

Domainr
Розроблений в дусі мінімалізму сервіс, який дуже швидко працює, на льоту перевіряє доступність потрібної назви, в тому числі і в досить екзотичних зонах:

domainr

Ідеї, які спростять вам життя

ideasЗ технічною стороною питання ми розібралися, і наостанок, я вирішив ще поділитися з вами деякими ідеями, які допоможуть вам в процесі мозкового штурму. Отже, візьміть на замітку наступні поради:

 • Грайтеся з асоціаціями. Подумайте, з якими словами асоціюється тематика вашого майбутнього сайту? Наприклад, для інтернет-магазину домашнього текстилю це може бути затишок, ніжність, релакс і т. д. Можна комбінувати їх разом;
 • Скористайтеся перекладачем. Назва на трансліті не завжди «смачно» звучить, тому спробуйте перевести її на англійську, може вийти набагато цікавіше;
 • Естетика – штука хороша. Назва вашого веб-проекту буде асоціюватися з вашим бізнесом і брендом, тому, можете просто вибрати гарний, але нічого не значущий домен, гру слів типу Instagram або «Pinterest».

І пам’ятайте – не потрібно прагнути перетворити ім’я свого сайту в набір ключових слів, як радять деякі «фахівці» з SEO, і не потрібно прагнути до унікальності як самоцілі.

Доменне ім’я, це в першу чергу бренд, а спроба догодити пошуковим системам – справа невдячна. Завтра алгоритми можуть змінитися, ключове слово в назві перестане грати роль взагалі, а вам ще з цим жити 🙂


Volodymyr Fedorychak

Індивідуаліст зі специфічним почуттям гумору. Займаюся комплексним розвитком інтернет-проектів, і спеціалізуюся на контент-маркетингу.

Цікаве по темі
 • Стоимость разработки сайта

  Як CMS впливає на вартість розробки сайту

 • Create Website Free

  Як самостійно і безкоштовно створити сайт або інтернет-магазин

 • Mobile users

  Мобільний додаток і мобільний сайт: в чому різниця, і що краще?