Create Website Free

Як самостійно і безкоштовно створити сайт або інтернет-магазин

Як і у випадку з багатьма іншими речами, практично будь-який сайт, в тому числі і інтернет-магазин, можна створити самостійно і безкоштовно. Навіть якщо ви не є фахівцем в цій ніші.

Просто потрібно розуміти, що у вас явно не вийде шедевр і з професійною роботою такий результат буде непорівнянний. Однак, якщо вам потрібна якась база для старту, і ви просто не хочете витрачати гроші, яких і так мало, такий варіант цілком можна розглядати. Якщо справа піде – вкластися додатковими грошима ви завжди встигнете.

Показувати буду на прикладі сервісів для хостингу і покупки домену, які використовую для більшості своїх проектів. Але, потрібно розуміти, що під безкоштовним створенням сайту мається на увазі саме робота по його створенню.

За той же домен і хостинг, хоч і трохи, але заплатити таки доведеться. Ніхто вам безкоштовно це не дасть.

Реєструємо домен

Перейдіть на сайт Imena.ua і зареєструйте там аккаунт. Його ви будете використовувати для покупки доменного імені та управління ним. Як підібрати сам домен – читайте в цій інструкції.

Після того як зробите вибір і знайдете цікаву вільну назва – приступайте до реєстрації. Після того як заявка буде подана, доменне ім’я стане вашим приблизно протягом дня. Так що цей час можна почекати, перш ніж переходити до наступного етапу.

Створюємо сайт безкоштовно за допомогою конструкторів

Будемо вважати, що потрібний час вже пройшов, і переходимо до наступного кроку. Для більшості людей найбільш доступний варіант створити свій сайт самостійно – використовувати спеціальні сервіси-конструктори.

Вони пропонують свого роду набір елементів-цеглинок, на основі яких ви можете зробити потрібну вам конфігурацію сайту. Також, доступні готові шаблони дизайну, а в деяких сервісах і опція створення інтернет-магазину.

Рекомендую звернути увагу на Ukit.com, який має наступні переваги:

 • тарифні плани від $4 в місяць;
 • гарні адаптивні преміум-шаблони;
 • продумана структура на основі якої розгортається сайт;
 • вбудовані інструменти для SEO-оптимізації;
 • інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, який дозволяє створити сайт на основі готових елементів.

uKit templates

Ну і, власне, не потрібно знати верстку і програмування, щоб самостійно зробити сайт буквально за вечір. Приклад роботи з конструктором uKit можете подивитися на відео нижче:

До речі, якщо хочете піти шляхом мінімального опору, можна і домен зареєструвати через їхній інтерфейс, тоді навіть DNS прописувати не потрібно буде, система зробить все в автоматичному режимі.

Зареєструватися в uKit можна за цим посиланням.

Як безкоштовно створити сайт засобами хостингу

В останні роки я для всіх своїх проектів використовую хостинг Beget.com, на прикладі якого і покажу як все робиться. Основна його перевага – дуже зручна панель управління власної розробки, яка дозволяє зробити сайт, точніше основу для нього, буквально декількома кліками та за час, порівняний з приготуванням чашки кави.

Отже, реєструємо аккаунт на хостингу, і авторизуємося в панелі управління. До речі, у них є пробний період – цілих 30 днів безкоштовно. Цілком достатньо щоб у всьому розібратися, а заодно і заощадити. Стартувати рекомендую з найдешевшого тарифу («Blog»), поки на сайт не піде нормальний трафік, вам цього буде більш ніж достатньо.

Перейдіть в меню «Домени і піддомени»:

Beget adminpanel

Тепер додайте свій зареєстрований раніше домен і не забудьте вибрати пункт «Направити на сайт», щоб на хостингу автоматично створилася папка під ваш майбутній проект:

Тепер повертаємося до панелі від Imena.ua, і тут навпроти вашого домену потрібно натиснути на іконку переходу до налаштувань:

Тепер в меню «Налаштування NS-серверів» потрібно ввести настройки DNS від Beget, щоб прикріпити домен до нашого хостингу:

Через кілька годин зміна NS-записів вступить в силу, і можна буде приступити до подальшої роботи.

Знову повертаємося до панелі хостингу і вибираємо пункт меню «CMS»:

Тут можна вибрати потрібну вам систему зі списку доступних і запустити її розгортання буквально декількома кліками. Доступні платформи як для звичайних сайтів/блогів (WordPress), так і для інтернет-магазинів (OpenCart, PrestaShop):

Ну ось власне і все. Після вибору потрібної платформи і запуску майстра її установки, ви отримуєте готовий сайт безкоштовно. Зробити все можна самостійно і платити нічого потрібно.

Далі в тому ж WordPress просто переходите в розділ «Зовнішній вигляд» – «Теми» і натисніть кнопку «Додати нову»:

Відкриється офіційний репозиторій движка, в якому можна знайти дійсно величезну кількість безкоштовних тим дизайну на будь-який смак і під будь-яку тематику.

Далі – вивчайте матчастину

Зробити сайт – це лише початок великого шляху. Далі вам належить зайнятися його наповненням, що швидше за все займе набагато більше часу ніж розгортання технічної частини. Але саме цю інформацію в одній статті вже не помістити, бо багато залежить від конкретного движка та інших нюансів.

На щастя, цю роботу теж можна зробити повністю безкоштовно і самостійно, просто доведеться витратити трохи часу на вивчення матчастини. Рекомендую шукати потрібну інформацію на YouTube і в Google, просто експериментуйте з запитами виду «додати статтю на WordPress», «настройка сайту на WordPress» і т. д. Корисних відео і докладних мануалів зараз можна знайти більш ніж достатньо, було б бажання і час .

Сподіваюся, ця стаття вам стане в нагоді. А якщо є питання – пишіть в коментарях, завжди буду радий допомогти порадами.


Volodymyr Fedorychak

Індивідуаліст зі специфічним почуттям гумору. Займаюся комплексним розвитком інтернет-проектів, і спеціалізуюся на контент-маркетингу.

Цікаве по темі
 • Стоимость разработки сайта

  Як CMS впливає на вартість розробки сайту

 • Mobile users

  Мобільний додаток і мобільний сайт: в чому різниця, і що краще?

 • Які товари та послуги найкраще продавати в соціальних мережах