Швидкість завантаження сайту: як її перевірити, і на що вона впливає

Те, що швидкість завантаження сайту впливає на ранжування в пошуку, вже давно не секрет. Так що давайте розберемося, як зробити такий аналіз онлайн і поліпшити цей показник по відношенню до свого сайту. Загалом, розберемо все докладніше, по пунктам.

На що впливає швидкість завантаження сайту?

Відповідь на це питання дають самі пошукові системи. Зокрема, Google:

«Якщо швидкість завантаження вашого сайту дуже низька, це може стати причиною того, що він буде ранжуватись гірше».

– Це слова одного з провідних фахівців компанії, Мета Катса, сказані ним в одному з інтерв’ю, ще в середині 2013 року. Такому джерелу інформації точно можна довіряти.

Mat Katts

В першу чергу, це справедливо для мобільної видачі. А кількість користувачів, які переходять на сайти з мобільних пристроїв, вже зараз в більшості тематик, становить близько 1/3 від загального числа аудиторії, і продовжує рости.

Крім того, очевидним моментом є й те, що швидкість завантаження сторінок впливає на конверсію. Зрозуміло, що якщо сторінка інтернет-магазину завантажується 6-7 секунд, більшість потенційних покупців просто покинуть її, не чекаючи закінчення процесу. У деяких просто немає бажання або часу чекати, а деякі і зовсім подумають, що сайт не працює.

Таким чином, для комерційного проекту даний показник дуже важливий. Якщо позиції почнуть падати, а відвідувачі йти, власник бізнесу просто втрачає прибуток.

Як перевірити швидкість завантаження?

Подібний аналіз можна провести за допомогою спеціалізованих онлайн-сервісів. Є кілька способів як це зробити, далі я опишу кожен з них.

PageSpeed Insights
Google PageSpeed Insights

Сервіс від Google, який не тільки заміряє час, який необхідний на завантаження сторінок вашого веб-проекту, але і видає рекомендації, як покращити цей показник. Власне, приклад ви можете побачити на сторінці вище.

На тест йде кілька секунд, після чого можна подивитися дані по мобільних пристроях і комп’ютерах, а також, ознайомитися з рекомендаціями як виправити помилки. Подробиць не так вже й багато, але, в цілому, інформацію по загальній картині зрозуміти можна.

Pingdom Website Speed Test
pingdom

Ще один популярний інструмент, який вже пропонує більш широкі можливості. Наприклад, можна вибрати сервер, з якого здійснюється запит. Правда, всі вони зарубіжні і для СНД це буде не особливо актуально.

На прикладі нижче, перевірка проводилася з сервера в Стокгольмі (Швеція):

Pingdom Tools result

Як бачите, можна отримати не тільки інформацію щодо часу завантаження, але і докладні рекомендації щодо усунення помилок (натискаємо на стрілочку в списку), з розстановкою пріоритетів за важливістю: червоний, жовтий і зелений колір.

Оптимізація швидкості завантаження: як її підвищити?

В першу чергу, необхідно з’ясувати, а чи потрібно вам взагалі це робити. Нормальна швидкість завантаження сайту, яка вважається оптимальною для більшості веб-проектів, це близько 3 секунд. Якщо у вас аналогічне значення, в принципі, можна не турбуватися.

В основному, більшість причин, які уповільнюють роботу сайту, в більшості випадків будуть однакові. Досить усунути їх, і швидкість роботи проекту істотно зросте. Йдеться про наступне:

 • повільний хостинг. Старе обладнання, проблеми зі скриптами і так далі. Наприклад, достатньо перенести файли з звичайних жорстких дисків на SSD, щоб домогтися істотного збільшення швидкодії;
 • проблеми з движком. Якщо використовується стара версія якиїсь CMS, з великою кількістю модулів і технічних помилок, не дивно, що все працює зі скрипом. Іноді, проблема в неправильній реалізації з самого початку. Наприклад, для створення інтернет-магазину з десятком тисяч товарів використовувалася Joomla, яка призначена для створення невеликих корпоративних сайтів;
 • неоптимізована графіка. Перед тим як додавати зображення на сторінки товарів або в статті, не зайвим буде зменшити їх розмір за допомогою графічного редактора. Втрати якості будуть мінімальними, а ось розмір файлів зменшиться в рази. Немає сенсу завантажувати повнорозмірні файли в розширенні 5000×4000 пікселів, які будуть загружатись по 20 секунд;
 • кількість запитів до бази. Кожен додатковий запит створює навантаження на сервер і якщо їх виконується велика кількість одночасно, це може призводити до істотного уповільнення роботи. Хороший спеціаліст, в більшості випадків, може виправити цю проблему, шляхом оптимізації коду і роботи движка.

Візьміть на замітку

Як бачите, в перевірці швидкості завантаження сайту і покращенні даного показника немає нічого складного. Це ніби й не явна помилка, але, робота в цьому напрямку буде ще одним кроком до поліпшення видимості і ранжирування вашого проекту, а значить, дозволить збільшити прибуток і віддачу від бізнесу. Нагадую, що для комерційних сайтів це особливо важливо.


Volodymyr Fedorychak

Індивідуаліст зі специфічним почуттям гумору. Займаюся комплексним розвитком інтернет-проектів, і спеціалізуюся на контент-маркетингу.

Цікаве по темі
 • Стоимость разработки сайта

  Як CMS впливає на вартість розробки сайту

 • Create Website Free

  Як самостійно і безкоштовно створити сайт або інтернет-магазин

 • Mobile users

  Мобільний додаток і мобільний сайт: в чому різниця, і що краще?