Перевіряємо унікальність текстів за допомогою онлайн-сервісів

Унікальність тексту важлива з багатьох причин. По-перше, це один з факторів ранжування в пошукових системах, причому, дуже навіть важливий. Ну а по-друге, вторинна інформація, взята з чужого ресурсу, навряд чи принесе користь навіть власникові звичайного сайту, не кажучи вже про власника бізнесу.

Плагіат – одна з основних проблем сучасного Інтернету. Причому, він не обов’язково повинен бути явним, адже є ще така штука як «рерайт». Якщо в двох словах, то під цим терміном розуміють просто переписування тексту своїми словами. Якість такого контенту зазвичай невисока, а користь сумнівна.

Загалом, тема ця – безумовно, важлива. Тому, давайте докладніше у всьому розберемося.

Для чого перевіряти унікальність тексту?

check unique content Номером один у списку пріоритетів Google є забезпечення якнайкращого користувацького досвіду. Для цього, пошукова система удосконалює свої алгоритми, щоб дати максимально корисний і повний результат у відповідь на запит користувача. Тому, кожен з результатів видачі не повинен повторюватися, а оригінальний контент отримує більш високі позиції.

Варто зауважити, що кожна з існуючих пошукових систем, чи то Google, Яндекс або Bing, відноситься до дубльованого контенту негативно. Просто, реакція з їхнього боку може бути різною – якщо Google залишає такі сторінки у видачі, просто істотно занижуючи їх позиції, то Яндекс може і зовсім викинути з індексу весь сайт. Втім, в будь-якому випадку, трафіку власнику такого ресурсу не бачити.

Скриншот з рекомендацій Google з пошукової оптимізації для початківців:

google recommended

І посилання на сторінку довідки, присвячену скопійованому контенту.

Власне, перша причина, чому унікальність тексту важлива і на що вона впливає – зрозуміла. Тепер другий момент – багато власників сайтів, особливо, якщо мова йде про комерційний проект, замовляють тексти для свого сайту у сторонніх виконавців. Цілком логічно, що підприємець не має ні часу, ні бажання робити це самостійно, особливо, якщо мова йде про великі об’єми.

При цьому далеко не всі виконавці відрізняються сумлінністю, і є чимало прикладів з практики, коли замовнику, під виглядом копірайтингу, намагалися продати низькопробний рерайт або повністю скопійований з інших сайтів текст. Уявіть собі – ви заплатили гроші, а в підсумку отримали статті, через які ваш сайт ще і потрапить під фільтр. Не весело.

Ну і ще одна ситуація – ваші статті можуть запросто вкрасти (вручну або за допомогою парсинга) і опублікувати у себе власники інших ресурсів. При цьому, якщо у них більш старі і «прокачані» сайти, у видачі за цільовим запитом, сторінки-дублі можуть виявитися навіть вище, ніж оригінал.

При перевірці, сервіси та програми зазвичай вказують, за яким URL-адресою знайдений дублікат і ви можете просто написати власнику ресурсу, щоб він поставив посилання на вас, а краще і зовсім видалив скопійований матеріал.

Перевірка текстів на унікальність дозволяє звести подібні ризики до мінімуму. Часу це займає зовсім небагато, зате, ви точно будете впевнені, що все добре.

Яким повинен бути відсоток унікальності тексту

why percentage Питання досить спірне і однозначної відповіді на нього немає. Можна сказати, що відповідь на те, яка унікальність вважається хорошою, залежить від завдань, які ви перед собою ставите.

Якщо контент призначений для сторінок, які будуть просуватися в пошуку, тут, звичайно ж, чим більший відсоток унікальності, тим краще. Для другорядних сторінок допускається показник нижче, наприклад, 70-80%.

В цілому, можна сказати, що не рекомендується допускати зниження унікальності нижче, ніж 70%, але прагнути до 100% унікальності, теж не завжди варто. Норми як такої тут немає, тому, в переважній більшості випадків достатньо, якщо цей показник буде на рівні 90%.

Як перевірити унікальність тексту онлайн

У цій статті я розглядаю саме онлайн-сервіси, так як проводити аналіз з їх допомогою все ж набагато зручніше, ніж у випадку з настільними програмами. Просто, якщо використовувати софт, ви, по-перше, прив’язані до одного комп’ютера, ну а по-друге, просто можете помилитися з налаштуваннями програми. А подібні помилки, як я вже писав на початку статті, можуть дорого коштувати.

Перед тим як перейти до переліку, власне, самого списку сервісів, давайте розглянемо і один з найпростіших способів перевірки тексту на унікальність. Для цього, ми скористаємося пошуком Яндекса і Google. Як приклад нехай буде другий пошуковик, суті це не змінює.

Отже, просто беремо невеликий фрагмент нашого тексту, припустимо, одне-два речення, в залежності від їх довжини, вставляємо його в пошуковий рядок і натискаємо «Enter». А ось і результат:

searching 1

Як бачите, плагіату більш ніж достатньо. А ось по другому фрагменту все чисто:

searching 2

Втім, не дивно, оскільки я взяв його з цієї статті, на момент її написання. Ну що ж, з цим розібралися, так що давайте перейдемо безпосередньо до опису сервісів, які допоможуть вам у вирішенні даного завдання. В принципі, існує їх чимало, але, я рекомендую звернути увагу на три основних.

Антиплагіат онлайн

Особисто мені, цей сервіс перевірки унікальності тексту подобається найбільше. Він швидкий, зручний, і я однозначно рекомендую його, якщо ви шукаєте інструмент для вирішення такого роду завдань.

Просто вставляєте потрібний текст в поле для аналізу, і натискаєте кнопку «Перевірити». Через кілька секунд отримуємо результати аналізу:

Antiplagiat online

Крім самого показника унікальності, виводиться і список URL сторінок, на яких знайдено дублікат контенту, із зазначенням показника в процентах.

В рамках безкоштовного пакету, Антиплагіат онлайн дозволяє перевіряти досить-таки великі тексти, об’ємом до 10 000 символів. А після авторизації, вам стане доступною історія перевірок і можливість оплати розширеного тарифного плану, якщо вам потрібна така опція як пакетна перевірка унікальності тексту в, так би мовити, «промислових» масштабах.

Тарифи на ручну перевірку ви можете побачити нижче:

tarifs

Також, доступні такі послуги як регулярна автоматична перевірка унікальності сайту (два рази на тиждень) і API для інтеграції в свій сервіс або софт.

Крім того, Антиплагіат онлайн дозволяє перевіряти унікальність сторінки сайту по URL, в тому числі і в пакетному режимі, а також, проводити повний аналіз цільового ресурсу.

Text.ru

Ще один популярний сервіс для перевірки унікальності тексту онлайн, який вимагає трохи більшого часу для отримання результатів, але, видає ще й таку корисну інформацію як:

 • кількість символів і слів в аналізованому контенті;
 • показник заспамленності і «води» в тексті;
 • перелік орфографічних помилок.

text_ru

Як видно на скріншоті, всі потрібні ділянки підсвічуються різними кольорами, що дозволяє швидко оцінити, які моменти вимагають виправлення.

Мені, в принципі, зручніше працювати саме з попереднім сервісом, але, це вже питання особистих переваг.

Copyscape

Один з найпопулярніших інструментів такого роду в світі, який був створений ще в далекому 2004 році. Відрізняється простотою і зручністю використання, а з огляду на вік, можна не сумніватися, що розробники відточили алгоритми розпізнавання плагіату до дуже хорошого рівня.

Це сервіс, в першу чергу для тих, хто працює з проектами, орієнтованими на англомовний ринок, бо заточений він саме під перевірку унікальності текстів англійською мовою. Для пошуку дублікатів потрібно просто ввести адресу сторінки і натиснути кнопку «Go». Наприклад, ось так:

Copyscape

Інструмент умовно-безкоштовний, і в рамках безкоштовного пакету можна перевіряти тільки вже опубліковані матеріали по посиланню. Якщо ж ви хочете перевірити неопубліковану статтю, або ж, налаштувати автоматичні повідомлення про знайдені дублікати вашого контенту, потрібно оплатити платний тариф, в рамках якої вартість однієї перевірки становитиме 5 центів.

Навряд чи це буде вигідно, якщо ви є власником сайту, орієнтованого на країни СНД, але для англомовного ринку цілком підходить, оскільки прибуток з проектів там набагато вищий.

Як підвищити відсоток унікальності тексту?

Якщо мова йде не про 100% плагіат, то завжди можна задуматися над тим, як підвищити показник унікальності тексту. Якщо потрібно це зробити чисто технічно, то можна використовувати спеціальні програми, які замінюють частину слів в тексті на синоніми, завдяки чому можна добитися зростання унікальності на 20-30%, а іноді і більше.

Original content

Але, самі розумієте, це тупиковий шлях, і крім того що постраждає якість, є ризик того, що пошукові роботи рано чи пізно вирахують подібні маніпуляції і викинуть такі сторінки з індексу. Або, що ще гірше, накладуть санкції на весь сайт.

Тому, найбільш прийнятний шлях підвищення унікальності контенту – просто обробити його вручну, плюс, додати кілька абзаців від себе, або скільки там потрібно, в залежності від обсягу. Для хорошого копірайтера це не буде неважко.

Підведемо підсумки

Як ви вже зрозуміли, унікальність тексту – дуже важливий фактор не тільки в плані SEO, але і в плані забезпечення якісного користувацького досвіду в цілому. Унікальний, оригінальний і дійсно якісний контент, є одним з найкращих способів залучення відвідувачів на сайт, і формування лояльної аудиторії.

Його регулярне створення може не тільки допомогти генерувати для вас трафік з органічного пошуку, але і стимулювати людей повертатися, а в випадку з бізнесом – ставати клієнтами.

Якщо ви замовляєте текст у виконавців на стороні, аналіз тексту на предмет його унікальності – обов’язкова умова перед публікацією, щоб випадково не завдати шкоди своєму сайту. За допомогою перерахованих в цій статті сервісів це можна зробити не тільки швидко і зручно, але і в більшості випадків – абсолютно безкоштовно.


Volodymyr Fedorychak

Індивідуаліст зі специфічним почуттям гумору. Займаюся комплексним розвитком інтернет-проектів, і спеціалізуюся на контент-маркетингу.

Цікаве по темі
 • Стоимость разработки сайта

  Як CMS впливає на вартість розробки сайту

 • Create Website Free

  Як самостійно і безкоштовно створити сайт або інтернет-магазин

 • Mobile users

  Мобільний додаток і мобільний сайт: в чому різниця, і що краще?