Mindmeister – створюємо інтелект-карти та візуалізуємо думки

Mindmeister.com – сервіс для створення інтелект-карт (mindmaps), які чудово підходять для візуалізації думок, структурування і систематизації інформації.

Ще один пункт в скарбничку корисних інструментів, які, можливо, стануть в нагоді і читачам нашого блогу.

Для чого потрібні ментальні карти? Їх побудова, це хороший спосіб звести в єдине ціле окремі елементи і «розвантажити» мозок, щоб не тримати все в голові.

Зокрема, я використовую інтелект-карти для проектування структури майбутніх сайтів, планування і зберігання ідей по великих проектах. Відмінний інструмент, який підходить не тільки для бізнесу, але і для вирішення завдань з безлічі інших сфер. Доступні шаблони істотно спрощують роботу з ним для новачка.

Наприклад, ось як виглядає ескіз структури одного з сайтів (натисніть для збільшення):

Site structure mindmap

До кожного з пунктів можна додавати замітки, завдання, прикріплювати файли, змінювати прапорці, змінювати зовнішній вигляд (фон, текст) і т. д. А ось приклад інтелект-карти напрямків пошуку клієнтів на SЕО-послуги:

map2Вона у мене поки що в роботі, і найближчим часом, коли остаточно систематизую інформацію з цього питання, поділюся нею в блозі. Заодно і обговоримо, думаю, якщо хто-небудь ще поділиться своєю думкою і досвідом в даному питанні, вийде корисна річ, яка стане в нагоді всім.

Є у Mindmesiter і така корисна функція, як спільний доступ. Тобто, ви можете розшарити доступ до окремої карти іншим людям, і організувати спільну роботу над будь-яким проектом.

map3А при необхідності, можна експортувати файл в різні формати або відправити на друк. У безкоштовній версії доступні формати PNG, JPEG і PDF, а для платного аккаунта стає можливим експорт і в .DOC, .PPT і ряд інших форматів.

В цілому, можливостей безкоштовного аккаунта більш ніж достатньо, основна різниця в тому, що в базовій версії сервіс дозволяє створити до 5 карт. У спеціальному розділі можна знайти готові приклади інтелект-карт по різних тематиках:

mindmap sample

До речі, у них є бонусна програма, і якщо по вашому рефпосиланню зареєструються нові користувачі, система нарахує вам бонусні карти за кожного запрошеного. У мене таких зараз цілих десять:

map5

В цілому, Mindmesiter.com – досить корисний сервіс, який може підвищити ефективність роботи і стати в нагоді при вирішенні цілого ряду завдань.


Volodymyr Fedorychak

Індивідуаліст зі специфічним почуттям гумору. Займаюся комплексним розвитком інтернет-проектів, і спеціалізуюся на контент-маркетингу.

Цікаве по темі
  • Як назвати компанію? 7 крутих генераторів назв на замітку

  • Moqups – легкий спосіб створити прототип сайту або додатку

  • Як визначити, який движок використовується на сайті?