Создание сайта на онлайн-конструкторе

Чому створення сайту на конструкторі – погана ідея

Використання сервісів онлайн-конструкторів для створення сайтів – практика давня, і популярності з часом вона не втрачає. Воно й не дивно, адже хто відмовиться від того, щоб створити сайт буквально за кілька годин, своїми руками, без необхідності викласти кілька сотень доларів дизайнеру і програмісту, і при цьому ще й витратити купу свого часу на ТЗ.

А з конструктором все просто – запустив майстер налаштування або навчальне відео, потикав кнопочками по елементах-блоках, і ось він – готовий сайт для майбутньої корпорації, яка підкорить світ.

В ідеалі, все воно десь так і має виглядати. Але ми ж з вами не в казковому світі живемо, і кожна доросла людина добре розуміє, що за все потрібно платити. Ось і по відношенню до чудової ідеї зробити сайт на конструкторі, це теж справедливо.

Так що в цій статті, замість того, щоб розписувати як все добре і класно, я навпаки, розповім вам чому не варто створювати сайт на конструкторі. Це стосується будь-якого подібного сервісу – починаючи від Wix, і закінчуючи Tilda. Принципово вони все одно нічим один від одного не відрізняються.

Немає доступу до коду платформи

Якщо вам знадобитися внести якісь правки, наприклад, налаштувати редіректи, підключити якийсь скрипт і т. д., ви просто не зможете цього зробити. На відміну від автономного сайту, доступ до платформи сервісу-конструктора, мають тільки його розробники.

А якщо ви хоча б раз наймали фахівців для створення сайту з нуля або його подальшого SEO-просування, ви вже повинні знати, як часто потрібно поправити щось в коді або оптимізувати на стороні сервера.

Исходный код веб-сайта

Обмежені можливості для налаштування і вдосконалення

Даний пункт логічно випливає з попереднього. Якщо доступу до коду немає і правити нічого неможливо, то як налаштувати сайт під свої потреби? Особливо якщо вам потрібно щось нестандартне і технічно складне.

Простий приклад:

 • ви вирішили інтегрувати на сайті CTA-елементи для підвищення конверсії;
 • у вас є ідея запровадити список бажань (Wishlist) для зручності та підвищення лояльності аудиторії.

Потенційні проблеми в плані SEO

Пошукова оптимізація, особливо напрямок, пов’язаний з технічним SEO, з кожним роком ускладнюється. Це підвищує рівень вимог до використовуваної CMS, і можливості встановлювати шаблон ЧПУ, прописувати Title/Description, вже явно недостатньо для якісної оптимізації сайту.

Якщо для автономних CMS, наприклад того ж WordPress, можна знайти масу безкоштовних і платних плагінів для вирішення різноманітних завдань такого роду, то з онлайн-конструкторами все далеко не так райдужно. Якщо самі розробники про це не подбають, ваші можливості будуть вкрай обмежені.

Скромний вибір дизайну

Зовнішній вигляд сайту важливий, з цим погодиться кожен. Так, не всім по кишені унікальний дизайн, та й по правді кажучи не всім він потрібен. Але ось купити платний шаблон за якихось 50-70 доларів, може будь-який власник сайту, і тим більше власник комерційного проекту.

Якщо, звичайно, є що купувати. Так ми підходимо до ще однієї проблеми конструкторів сайтів – на сайті розробників зазвичай пропонується кілька десятків безкоштовних шаблонів, але цим вибір і обмежується. Навіть на замовлення зробити щось дуже складно.

Шаблоны дизайна в онлайн-конструкторах

А тепер уявіть, що на платформі створюються тисячі сайтів, і у багатьох з них, практично однаковий дизайн, з мінімальними відмінностями.

Проблеми з масштабуванням

Якщо вам буде потрібно додатково закинути на сайт кілька тисяч товарів, збільшити серверні ресурси в зв’язку з ростом трафіку, реалізувати якийсь сервісний функціонал і т. д. Якщо бізнес росте і розвивається, то і сайт буде змінюватися теж. Це і називається масштабуванням.

На автономному домені і хостингу, при наявності хороших фахівців і певного бюджету, реалізувати можна все, що завгодно. Ви можете в буквальному сенсі вирости від невеликого інтернет-магазинчика в регіонах до маркетплейса рівня всієї країни. Пройти подібний шлях використовуючи сайт, зроблений за допомогою онлайн-конструктора, просто неможливо.

У перспективі – це дорого

Мінімальний тариф, який необхідно сплатити, щоб створити повноцінний сайт за допомогою конструктора, зазвичай стартує від $4-6, і така ціна підкуповує. Але в тому то й справа, що мова йде про мінімальний тариф. І чим більше можливостей вам знадобиться, чим вищою буде відвідуваність сайту, тим дорожчі тарифні плани вам доведеться використовуватися.

WIX тарифные планы

При цьому, доступні можливості практично завжди будуть слабші, ніж у випадку з автономним сайтом. Різниця в ціні може досягати 3-5 і більше разів, наприклад, $10 і $60, а тепер помножте це на рік і більше, і вийде, що в довгостроковій перспективі використання конструкторів менш вигідне.

І по факту, сайт вам не належить

Перенести сайт з платформи-конструктора на окремий хостинг безпроблемно – практично неможливо. Принаймні, я про такі кейси поки не чув. Тому, ви фактично берете його у розробників сервісу в оренду. А якщо перестанете платити щомісячний тариф – його просто видалять. Можете перечитати детальніше угоду користувача і самі у цьому переконатися.

Підведемо підсумки

Навіть одного-двох з перерахованих аргументів може бути достатньо, щоб відмовитися від подібної ідеї. Оскільки в цій статті їх цілих сім – думаю висновок зрозумілий.

Проте, створення на конструкторі можна розглядати, наприклад, в разі якщо вам потрібно протестувати нішу або провести якийсь експеримент, і вкладатися в щось довгострокове немає сенсу. Або ж вам закортіло створити особистий сайт візитку чи невеличкий проект, присвячений своєму хобі.

Але робити сайт для бізнесу на таких платформах я б все-таки не став. Занадто багато ризиків і економія на старті може потім обернутися чималим головним болем.


Volodymyr Fedorychak

Індивідуаліст зі специфічним почуттям гумору. Займаюся комплексним розвитком інтернет-проектів, і спеціалізуюся на контент-маркетингу.

Цікаве по темі
 • Стоимость разработки сайта

  Як CMS впливає на вартість розробки сайту

 • Create Website Free

  Як самостійно і безкоштовно створити сайт або інтернет-магазин

 • Mobile users

  Мобільний додаток і мобільний сайт: в чому різниця, і що краще?